Yageo 8.2kΩ, 1206 (3216M) Thick Film SMD Resistor ±1% 0.5 W, 0.25 W -, RC1206FR-078K2L (5000) Deals
GET BEST DEAL NOW
Compare Resistors Yageo RC1206FR-078K2L
(4) Price comparison results
Join Voucher List
Yageo RC1206FR-078K2L Product Details:
Product Name: Yageo 8.2kΩ, 1206 (3216M) Thick Film SMD Resistor ±1% 0.5 W, 0.25 W -, RC1206FR-078K2L (5000)
Product Category: Resistors in Electronics
Manufacturer: Yageo
Product Features :
  • No features available.
Product Description :
Yageo 8.2kΩ, 1206 (3216M) Thick Film SMD Resistor ±1% 0.5 W, 0.25 W - RC1206FR-078K2L
Why compare prices for Yageo RC1206FR-078K2L?
ShopMerit works with hundreds of UK retailers to provide you with the best possible prices for Resistors, deals and retailer vouchers codes. So comparing prices on Resistors just like Yageo 8.2kΩ, 1206 (3216M) Thick Film SMD Resistor ±1% 0.5 W, 0.25 W -, RC1206FR-078K2L (5000) is easy and also can save your hard earned cash when shopping online.